Sehr schu00f6nes und gepflegtes CH-Fahrzeug mit Top-Ausstattung, Schiebedach, BOSE-Soundsystem
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'500 kg |
| Kerb weight | 2'045 kg |
| Trailer load braked | 2'200 kg |
| Cubic capacity | 4'806 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 104'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 382 kW / 520 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.7 / 7.7 / 10.2 |
| CO2 emissions | 239 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 178'100 |
| Price | CHF 37'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.