Esclusi: pacchetto consegna CHF 750.- IVA esclusa / Prolungo garanzia MSIplus
Mercedes-Benz Automobili SA, Vezia | Merbag
Via Kosciuszko 1
Vezia / TI
Tel: 091 201 40 01
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'200 kg |
| Kerb weight | 1'687 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Car-Nr. | 237015606000 |
| Cubic capacity | 1'461 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | yellow |
| Interior colour | black |
| Mileage | 2'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 85 kW / 116 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 49'250 |
| Price | CHF 43'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.