Ohne OPF/ Aus 1ster Hand / Top gepflegt / Nicht-Raucher / Keramik-Bremsanlage / Magnetic ride / Geschwindigkeitsbegrenzer 280 Km/h / 19 Zoll Felgen / Eintausch Leasing Finanzierung möglich /
| Body style | Sedan |
| First registration date | 07.2018 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'010 kg |
| Kerb weight | 1'670 kg |
| Car-Nr. | ID 2331 |
| Cubic capacity | 2'480 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 90'900 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 294 kW / 400 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.4 / 6.5 / 8.3 |
| CO2 emissions | 194 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 85'592 |
| Price | CHF 36'988 |
Note: actual equipment may differ from that listed.