Mercedes-Benz Automobil AG, Aegerten | Merbag
Alte Bernstrasse 34
Aegerten / BE
Tel: 032 516 25 73
| Body style | Van |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'100 kg |
| Kerb weight | 2'374 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 003067130000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 26'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 6.5 |
| CO2 emissions | 171 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 94'835 |
| Price | CHF 68'450 |
Note: actual equipment may differ from that listed.