Es gibt keine Einschränkungen zwischen der Schweiz und Liechtenstein. Gleiche Währung, MWST und kein Zoll.
| Body style | Wagon |
| First registration date | 05.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 1'815 kg |
| Kerb weight | 1'500 kg |
| Type approval number | 1TA576 |
| Car-Nr. | 472024 |
| Cubic capacity | 1'798 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 100'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Voll-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 3.6 / 3.6 / 4 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 92 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Battery capacity | 1.3 kWh |
| New price | CHF 34'900 |
| Price | CHF 17'890 |
Note: actual equipment may differ from that listed.