Frisch ab MFK Service, Anh. Kupplung 2.5T, Neue Zu00fcndanlage, Anlasser, Lager ., Thermostat.
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.1996 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 4 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'590 kg |
| Trailer load braked | 3'300 kg |
| Cubic capacity | 3'958 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 96'500 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 135 kW / 184 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-1 |
| New price | CHF 52'900 |
| Price | CHF 29'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.