Untersetzung, 4x4, 3.5t Anhängelast, Alu-Winterräder inklusive
| Body style | SUV |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 2'145 kg |
| Chassis Number (VIN) | KPT40B1E8RP114138 |
| Car-Nr. | 3411 |
| Cubic capacity | 2'157 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 5 Jahre oder 150'000 km Herstellergarantie |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 149 kW / 202 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 8 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 216 g/km |
| Financing | Yes |
| New price | CHF 61'840 |
| Price | CHF 57'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.