Nerissimo pack / Garantie / Service / Expertisée
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2019 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'780 kg |
| Kerb weight | 2'371 kg |
| Trailer load braked | 2'700 kg |
| Type approval number | 1ma220 |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality1 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 72'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 316 kW / 430 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 13.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 307 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 131'599 |
| Price | CHF 44'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.