Mit BMW Leasing 1.9% oder 0.9% mit integrierter Versicherung
| Body style | Sedan |
| First registration date | 01.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'250 kg |
| Kerb weight | 2'885 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | ABA135 |
| Car-Nr. | N-0000000069-449904 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 3'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 400 kW / 544 PS |
| Doors | 4 |
| Energy efficiency | C |
| Electric range | 624 km |
| Battery capacity | 101.7 kWh |
| New price | CHF 235'110 |
| Price | CHF 159'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.