Mit BMW Leasing 2.9% oder 1.9% mit integrierter Versicherung
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 7 |
| Gross vehicle weight | 3'355 kg |
| Kerb weight | 2'786 kg |
| Type approval number | 1XZ805 |
| Car-Nr. | N-0000000015-449904 |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 277 g/km |
| New price | CHF 202'480 |
| Price | CHF 165'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.