Mit BMW Leasing 2.9% oder 1.9% mit integrierter Versicherung
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'175 kg |
| Kerb weight | 2'632 kg |
| Type approval number | 1XZ891 |
| Car-Nr. | N-0000000021-449904 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 11 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 219 kW / 298 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.3 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 191 g/km |
| New price | CHF 144'090 |
| Price | CHF 118'400 |
Note: actual equipment may differ from that listed.