Mit BMW Leasing 2.9% oder 1.9% mit integrierter Versicherung
| Body style | Sedan |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'260 kg |
| Kerb weight | 1'855 kg |
| Car-Nr. | N-0000000048-449904 |
| Cubic capacity | 2'993 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 11 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 390 kW / 530 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 10.1 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 227 g/km |
| New price | CHF 166'520 |
| Price | CHF 126'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.