Matrix-LED-Scheinwerfer, Frontscheibenheizung, Anhängerkupplung, elekt. Heckklappe, etc.
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'650 kg |
| Kerb weight | 2'181 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Car-Nr. | 254862 |
| Warranty | 2025-07-08, 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 210 kW / 286 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 531 km |
| Battery capacity | 82.0 kWh |
| New price | CHF 51'470 |
| Price | CHF 43'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.