im Auftrag zu verkaufen
| Body style | Coupe |
| First registration date | 05.2006 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'720 kg |
| Kerb weight | 1'525 kg |
| Chassis Number (VIN) | ZFFEZ58B000148093 |
| Cubic capacity | 4'308 cc |
| Cylinders | 8 |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 11'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 361 kW / 490 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 18 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 420 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 99'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.