CH-Fahrzeug, R-Line, Lenkrad- und Sitzheizung, Ledersportsitze, Navigation, Virtual Cockpit, Rückfahrkamera, Carplay, ACC,...
| Body style | convertible |
| First registration date | 06.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'825 kg |
| Kerb weight | 1'330 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1VL837 |
| Cubic capacity | 1'498 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km 12 Monate Occ. Garantie ab CHF 549.- |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 23'850 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 7.4 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 169 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| Price | CHF 27'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.