** Top Audi Q3 TDI Quattro ** 1. Hand / 4x4 / AT / Viele Optionen **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'170 kg |
| Kerb weight | 1'645 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1AD202 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality 1 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 170'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 103 kW / 140 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.8 / 5.2 / 5.8 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 152 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| New price | CHF 45'000 |
| Price | CHF 10'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.