**Ab MFK**Ab Service**4x4**LED**Leder**Sitzheizung**Sitzbelüftung**Massagesitze**PDC**360° Kamera**Panorama-Glasdach**
| Body style | Wagon |
| First registration date | 10.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'630 kg |
| Kerb weight | 2'035 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Cubic capacity | 4'663 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Garantie möglich durch Aufpreis |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Beige |
| Mileage | 198'528 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 300 kW / 408 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 12.8 / 7.9 / 9.7 |
| CO2 emissions | 227 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 106'000 |
| Price | CHF 18'990 |
Note: actual equipment may differ from that listed.