Expertisée Vétéran Ab veteran MFK
| Body style | Coupe |
| First registration date | 08.1988 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'460 kg |
| Kerb weight | 1'060 kg |
| Type approval number | 1V5021 |
| Chassis Number (VIN) | XLBEX193EJC529062 |
| Cubic capacity | 1'721 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | grey |
| Mileage | 128'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 88 kW / 120 PS |
| Doors | 3 |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 8'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.