V6-Twin-Turbo-Diesel mit 305 PS/700Nm, Anhu00e4ngelast 3500kg, Vollausstattung, Einzigartig
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 10 |
| Kerb weight | 2'540 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 3'346 cc |
| Cylinders | 6 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 350 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 224 kW / 305 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 11.3 / 7.6 / 8.9 |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 175'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.