Lieferwagenzulassung , Level 2 , AHK 3500kg , ACC-Tempomat , HeadUp , , Topausrüstung , tolles Spassmobil Arbeitstier , nix für Schnössel , Big Toys for big Boys
| Body style | Pickup |
| First registration date | 07.2022 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Kerb weight | 2'895 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Cubic capacity | 6'166 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 12 Monate oder 100000 km Vollgarantie |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 8'700 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 523 kW / 711 PS |
| Doors | 4 |
| Last inspection (MFK) | 07.2025 |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 160'000 |
| Price | CHF 124'850 |
Note: actual equipment may differ from that listed.