Ab Service, Ab MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 01.2020 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'240 kg |
| Kerb weight | 1'802 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Type approval number | 1VB757 |
| Cubic capacity | 1'969 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 188'400 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.6 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 173 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 49'950 |
| Price | CHF 15'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.