Véhicule Suisse / Expertisée / Reprise et leasing possible
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'150 kg |
| Kerb weight | 2'625 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Chassis Number (VIN) | W1N1671611A475201 |
| Car-Nr. | 613D20009986 |
| Cubic capacity | 2'999 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate oder 120000 km Garantie d'occasion de 12 mois |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 115'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 320 kW / 435 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.4 |
| Energy efficiency | g |
| CO2 emissions | 259 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 128'528 |
| Price | CHF 62'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.