Véhicule suisse / Expertisé / Garantie reprise et leasing possible
| Body style | SUV |
| First registration date | 12.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'930 kg |
| Kerb weight | 2'180 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Chassis Number (VIN) | WDC1660641A963167 |
| Car-Nr. | 613D10378398 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate Garantie d'occasion de 12 mois |
| Exterior colour | anthracite |
| Interior colour | black |
| Mileage | 74'600 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 270 kW / 367 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 10.9 / 7.2 / 8.6 |
| CO2 emissions | 199 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 125'460 |
| Price | CHF 41'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.