re-tech automotive GmbH
Obere Hauensteinstrasse 21 c
Bubendorf / BL
Tel: 076 328 22 66
| Body style | convertible |
| First registration date | 03.2004 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'610 kg |
| Kerb weight | 1'385 kg |
| Type approval number | 1bb197 |
| Chassis Number (VIN) | WBABT51080LS63208 |
| Cubic capacity | 2'979 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | Sicherheit Bremse ,Lenkung 5Mt.oder 5000Km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 74'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 170 kW / 231 PS |
| Doors | 2 |
| Fuel consumption | 13 / 7 / 9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 231 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 16'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.