| Body style | Coupe |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 4 |
| Gross vehicle weight | 3'195 kg |
| Kerb weight | 2'670 kg |
| Trailer load braked | 3'000 kg |
| Car-Nr. | 765716 |
| Cubic capacity | 3'996 cc |
| Cylinders | 8 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 10'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 544 kW / 739 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.1 |
| CO2 emissions | 115 g/km |
| Euro norm | euro-6 |
| Battery capacity | 25.9 kWh |
| Price | CHF 199'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.