Frisch ab Service und MFK
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2010 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'485 kg |
| Kerb weight | 1'065 kg |
| Type approval number | 1SD659 |
| Chassis Number (VIN) | TSMMZC11S007739213 |
| Cubic capacity | 1'328 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 1 Monat Garantie |
| Part exchange | Yes |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 219'700 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 68 kW / 92 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.4 / 4.9 / 5.8 |
| Energy efficiency | B |
| CO2 emissions | 140 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 3'300 |
Note: actual equipment may differ from that listed.