Fahrzeug steht in unserer Hyundai-Filiale: Auto Neuenschwander, Bahnhofplatz 4, 4573 Lohn-Ammannsegg, Tel. 032 677 21 61
| Body style | Sedan |
| First registration date | 06.2021 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'870 kg |
| Kerb weight | 1'514 kg |
| Type approval number | 1HC432 |
| Chassis Number (VIN) | TMAH351DGMJ159738 |
| Cubic capacity | 1'482 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 60 Monate Werksgarantie ohne Kilometerbegrenzung |
| Exterior colour | silver |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 5'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 117 kW / 159 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.3 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 142 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 27'580 |
Note: actual equipment may differ from that listed.