Frischdienst Kühlausbau mit Standkühlung, ATP Zertifikat, Riffelblech Boden
Mercedes-Benz Automobil AG, Aarau Rohr | Merbag
Hauptstrasse 104
Aarau Rohr / AG
Tel: 062 516 86 36
| Body style | Minibus |
| First registration date | 07.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'815 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Car-Nr. | 031437883000 |
| Cubic capacity | 1'950 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 150 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 149 PS |
| Doors | 4 |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 99'208 |
| Price | CHF 78'370 |
Note: actual equipment may differ from that listed.