inkl. 5 Jahre / 100'000 Km Garantie
| Body style | Sedan |
| First registration date | 04.2025 |
| Vehicle condition | Ex-demonstrator(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'030 kg |
| Kerb weight | 1'641 kg |
| Type approval number | 1CL836 |
| Car-Nr. | D-0000000528-13084 |
| Warranty | 60 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 7'950 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 83 kW / 111 PS |
| Doors | 5 |
| Electric range | 300 km |
| Battery capacity | 44.0 kWh |
| New price | CHF 33'970 |
| Price | CHF 31'420 |
Note: actual equipment may differ from that listed.