Sehr Schönes Gepflegtes Fahrzeug.
| Body style | Coupe |
| First registration date | 03.2007 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'100 kg |
| Kerb weight | 1'800 kg |
| Type approval number | 1AB519 |
| Chassis Number (VIN) | SCFAD01A7GA07928 |
| Cubic capacity | 5'935 cc |
| Cylinders | 12 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | brown |
| Mileage | 34'322 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 335 kW / 455 PS |
| Doors | 2 |
| Last inspection (MFK) | 10.2025 |
| Fuel consumption | 24.9 / 11.7 / 16.5 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 394 g/km |
| Financing | Yes |
| Price | CHF 41'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.