KMU+ Helvetia Tauschwochen Aktion
| Body style | Minibus |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'875 kg |
| Kerb weight | 2'125 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 3PC880 |
| Car-Nr. | 435 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 1 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 230 km |
| Battery capacity | 50.0 kWh |
| Price | CHF 28'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.