* Glasdach * Sitzheizung * Ru00fcckfahrkamera * Abstandspilot * Spur-/Totwinkelassis
ah Auto AG
Kapplerstrasse 113
Ebnat-Kappel / SG
Tel: 071 444 06 22
Tel: 078 889 74 11
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'930 kg |
| Kerb weight | 2'180 kg |
| Trailer load braked | 3'500 kg |
| Type approval number | 1MH255 |
| Car-Nr. | 7010 |
| Cubic capacity | 2'996 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 12 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 120'990 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 287 kW / 390 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.6 / 7.4 / 8.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 205 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 111'065 |
| Price | CHF 34'700 |
Note: actual equipment may differ from that listed.