Gepflegtes CH-Fahrzeug, Automat, Navi, DAB+, Parksensoren, Ru00fcckfahrkamera, Panoramadach etc., Autopark Hegnau AG, 044 946 36 36
| Body style | SUV |
| First registration date | 07.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'788 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Type approval number | 1FK171 |
| Car-Nr. | 5377.0 |
| Cubic capacity | 1'997 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 35'150 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 132 kW / 180 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 / 4.9 / 5.2 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 134 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 39'350 |
| Price | CHF 19'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.