Service gepflegtes CH Fzg./Sitzkühlung/Panoramaglasdach/Soft Close/HR Tieferlegung/Distanzscheiben/21Alu/Kamera/ab MFK
| Body style | SUV |
| First registration date | 08.2015 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'970 kg |
| Kerb weight | 2'350 kg |
| Trailer load braked | 2'970 kg |
| Cubic capacity | 4'395 cc |
| Cylinders | 8 |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | black |
| Mileage | 203'800 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 423 kW / 575 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 14.7 / 11.1 / 9 |
| CO2 emissions | 258 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 149'100 |
| Price | CHF 23'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.