18 Alufelgen, Rückfahrkamera, Klimaautomatik, Sitzheizung, elektrische Heckklappe Fahrersitz, Kessy, Totwinkelassistent, DAB,
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 1'840 kg |
| Kerb weight | 1'280 kg |
| Trailer load braked | 1'000 kg |
| Type approval number | 1FD359 |
| Cubic capacity | 1'199 cc |
| Cylinders | 3 |
| Warranty | 24 Monate oder 100000 km 24Monate/100'000km Garantie ab 1. Inv, Verlängerung gegen Aufpreis möglich |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 10 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 100 kW / 136 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.5 |
| Energy efficiency | D |
| CO2 emissions | 125 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 36'790 |
| Price | CHF 25'580 |
Note: actual equipment may differ from that listed.