Expertise du jour + Service + Garantie 12 mois. Leasing ou financement possible.
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 07.2016 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 1'655 kg |
| Kerb weight | 1'330 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1AD586 |
| Cubic capacity | 1'395 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | black |
| Mileage | 121'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 / 5.1 / 4.7 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 109 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 30'400 |
| Price | CHF 13'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.