Service et Expertise du jour, Financement possible, Garantie possible
SCHWEIZER AUTOMOBILES SA / OG Automobiles SA
Route Industrielle 12
Aigle / VD
Tel: 021 502 10 85
| Body style | Minibus |
| First registration date | 06.2017 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 2 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'540 kg |
| Kerb weight | 2'130 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Cubic capacity | 1'996 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 12 Monate oder 10000 km Possible en supplément 500.- |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 96'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 77 kW / 105 PS |
| Doors | 4 |
| Fuel consumption | 7.3 / 5.8 / 7.1 |
| CO2 emissions | 183 g/km |
| Euro norm | euro-6b |
| New price | CHF 27'108 |
| Price | CHF 15'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.