**1.9 Leasing, jetzt bei Ihrem offiziellen Honda Partner im Raum Zürich**
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'430 kg |
| Kerb weight | 1'889 kg |
| Trailer load braked | 750 kg |
| Cubic capacity | 1'993 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | Red |
| Interior colour | black |
| Mileage | 250 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 135 kW / 183 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 0.8 |
| Energy efficiency | C |
| CO2 emissions | 18 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 82 km |
| Battery capacity | 17.7 kWh |
| New price | CHF 61'470 |
| Price | CHF 49'500 |
Note: actual equipment may differ from that listed.