PREZZO A NUOVO: CHF 63'115 / VANTAGGIO DI PREZZO: CHF 12'215 // RUOTE INVERNALI INCLUSE
Mercedes-Benz Automobili SA, Mendrisio | Merbag
Via Francesco Borromini 5
Mendrisio / TI
Tel: 091 201 54 51
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'300 kg |
| Kerb weight | 1'979 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Car-Nr. | 015302754000 |
| Cubic capacity | 1'332 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 5'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 160 kW / 217 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| Electric range | 63 km |
| New price | CHF 63'115 |
| Price | CHF 50'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.