M Sport - Anhängerkupplung abschwenkbar - CH Fahrzeug - M Sportbremse - Adaptives Fahrwerk - elektrische Sitzverstellung mit Memory - HiFi - Gestiksteuerung - Driving Assistant Professional - Ambientes Licht - Fernlichtassistent
| Body style | SUV |
| First registration date | 02.2024 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 8 |
| Gross vehicle weight | 2'450 kg |
| Kerb weight | 2'112 kg |
| Trailer load braked | 2'000 kg |
| Cubic capacity | 1'995 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 200000 km |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 40'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 140 kW / 190 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 5.8 |
| Energy efficiency | E |
| Euro norm | euro-6d |
| Price | CHF 49'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.