NEUPREIS CHF 101'168.- - WIR FREUEN UNS AUF IHREN BESUCH
Mercedes-Benz Automobil AG, Winterthur | Merbag
Ohrbühlstrasse 37
Winterthur / ZH
Tel: 052 500 25 05
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 9 |
| Gross vehicle weight | 2'570 kg |
| Kerb weight | 2'219 kg |
| Trailer load braked | 2'100 kg |
| Car-Nr. | 333148445010 |
| Cubic capacity | 1'999 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km MSI-Garantie |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 21'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Mild-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 5 |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 101'168 |
| Price | CHF 55'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.