** Sehr robuster Honda CR-V ** ab platz*
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | SUV |
| First registration date | 10.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'990 kg |
| Kerb weight | 1'573 kg |
| Trailer load braked | 1'500 kg |
| Type approval number | 1HA275 |
| Cubic capacity | 1'998 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 2 Monate oder 2000 km Für Motor & Getriebe |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 156'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 11.5 / 7.6 / 9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 215 g/km |
| Euro norm | euro-4 |
| New price | CHF 39'900 |
| Price | CHF 3'999 |
Note: actual equipment may differ from that listed.