Véhicule suisse en stock, leasing ou financement possible, garantie 8 ans ou 160'000kms
| Body style | Wagon |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 2'665 kg |
| Kerb weight | 2'150 kg |
| Trailer load braked | 1'600 kg |
| Type approval number | 1mk704 |
| Cubic capacity | 2'360 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 8 Monate oder 160000 km Garantie usine |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 50 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 225 kW / 306 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1 |
| Energy efficiency | E |
| CO2 emissions | 19 g/km |
| Euro norm | euro-6d-isc |
| Electric range | 84 km |
| Battery capacity | 22.7 kWh |
| Price | CHF 60'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.