EXPORT
| Body style | Wagon |
| First registration date | 02.2005 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'795 kg |
| Kerb weight | 1'430 kg |
| Trailer load braked | 1'200 kg |
| Type approval number | 1DA221 |
| Cubic capacity | 1'799 cc |
| Cylinders | 4 |
| Exterior colour | blue |
| Interior colour | Other |
| Mileage | 180'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 90 kW / 122 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 9.8 / 6.2 / 7.5 |
| Energy efficiency | F |
| CO2 emissions | 175 g/km |
| Euro norm | euro-3 |
| New price | CHF 24'950 |
| Price | CHF 800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.