Doppelschiebetüre / Klima / Rückfahrkamera / Navi - Ab Service, mit MFK Garantie - Das Nutzfahrzeug-Occasion-Center in Winterthur. Mit Top gepflegten Fahrzeugen.
Wässerwiesen Garage Occasions-Center
Wässerwiesenstrasse 95
Winterthur-Wülflinge / ZH
Tel: 052 511 04 71
| Body style | Minibus |
| First registration date | 03.2023 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 3 |
| Number of gears | 7 |
| Gross vehicle weight | 2'800 kg |
| Kerb weight | 1'977 kg |
| Trailer load braked | 2'500 kg |
| Type approval number | 3VJ744 |
| Car-Nr. | 7106-0 |
| Cubic capacity | 1'968 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km |
| Exterior colour | white |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 55'300 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Diesel |
| Power | 110 kW / 150 PS |
| Doors | 4 |
| CO2 emissions | 210 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| New price | CHF 50'385 |
| Price | CHF 32'900 |
Note: actual equipment may differ from that listed.