Head-Up, Hinterachslenkung, AHK etc. CH-Auto
| Body style | SUV |
| First registration date | 09.2025 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 3'125 kg |
| Kerb weight | 2'500 kg |
| Car-Nr. | 762009 |
| Cubic capacity | 2'995 cc |
| Cylinders | 6 |
| Warranty | 48 Monate |
| Exterior colour | black |
| Interior colour | black |
| Mileage | 13'100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Petrol/Electric |
| Power | 346 kW / 470 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.5 |
| CO2 emissions | 35 g/km |
| Euro norm | euro-6d |
| Battery capacity | 25.9 kWh |
| Price | CHF 105'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.