** Volvo D6 Plug in Hybrid 4x4 ** Top Ausstattung ** Ab MFK + Service ** Garantie 3 Mt. / 3000KM ** Zustand siehe Bilder ** Kredit **
R&M Automobile GmbH
Gewerbestrasse 6
Sattel / SZ
Tel: 041 516 89 09
Tel: 076 340 91 54
| Body style | Wagon |
| First registration date | 04.2013 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 5 |
| Number of gears | 6 |
| Gross vehicle weight | 2'505 kg |
| Kerb weight | 1'948 kg |
| Trailer load braked | 1'800 kg |
| Cubic capacity | 2'400 cc |
| Cylinders | 5 |
| Warranty | 12 Monate oder 20000 km Quality 1 |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | black |
| Mileage | 205'000 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Plug-in-Hybrid Diesel/Electric |
| Power | 158 kW / 215 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 1.8 |
| CO2 emissions | 48 g/km |
| Euro norm | euro-5 |
| Battery capacity | 12.0 kWh |
| New price | CHF 72'200 |
| Price | CHF 6'980 |
Note: actual equipment may differ from that listed.