Mercedes-Benz Automobil AG, Wettingen | Merbag
Otelfingerstrasse 44
Wettingen / AG
Tel: 056 546 25 85
| Body style | Van |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 8 |
| Number of gears | 1 |
| Gross vehicle weight | 3'500 kg |
| Kerb weight | 2'704 kg |
| Car-Nr. | 233473755000 |
| Warranty | 36 Monate oder 100000 km Werksgarantie 3 Jahre / 100‘000km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | anthracite |
| Mileage | 100 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Front wheel drive |
| Fuel type | Electric |
| Power | 150 kW / 204 PS |
| Doors | 4 |
| Electric range | 250 km |
| Battery capacity | 90.0 kWh |
| New price | CHF 106'291 |
| Price | CHF 80'800 |
Note: actual equipment may differ from that listed.