Neue Winterreifen; Bremsen vorne komplett Neu
| Body style | Hatchback |
| First registration date | 12.2014 |
| Vehicle condition | Second hand/used |
| Seats | 4 |
| Number of gears | 5 |
| Gross vehicle weight | 1'400 kg |
| Kerb weight | 1'104 kg |
| Type approval number | 1SF285 |
| Cubic capacity | 999 cc |
| Cylinders | 3 |
| Exterior colour | brown |
| Interior colour | black |
| Mileage | 131'000 km |
| Transmission | Manual |
| Drivetrain | Rear wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 52 kW / 71 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 6.1 / 4.8 / 4.2 |
| Energy efficiency | A |
| CO2 emissions | 97 g/km |
| Euro norm | euro-6d-temp |
| New price | CHF 15'400 |
| Price | CHF 5'000 |
Note: actual equipment may differ from that listed.