Garage Gerber AG Matten
Gewerbezentrum Wengelacher 3
Matten bei Interlaken / BE
Tel: 033 516 40 04
| Body style | SUV |
| First registration date | - |
| Vehicle condition | New car(s) |
| Seats | 5 |
| Gross vehicle weight | 2'230 kg |
| Kerb weight | 1'813 kg |
| Trailer load braked | 1'650 kg |
| Type approval number | 1KA896 |
| Car-Nr. | N-0000000079-10119 |
| Cubic capacity | 1'598 cc |
| Cylinders | 4 |
| Warranty | 84 Monate oder 150000 km |
| Exterior colour | grey |
| Interior colour | Red |
| Mileage | 20 km |
| Transmission | Automatic |
| Drivetrain | Four wheel drive |
| Fuel type | Petrol |
| Power | 132 kW / 179 PS |
| Doors | 5 |
| Fuel consumption | 7.9 |
| Energy efficiency | G |
| CO2 emissions | 180 g/km |
| New price | CHF 54'940 |
| Price | CHF 52'940 |
Note: actual equipment may differ from that listed.